Immaculada núm 25–35, 08017 Barcelona - 932 120 908

El nostre equip

Formem part d’un grup,

l’Escola Pia de Catalunya

Els escolapis de Sarrià som una de les vint institucions escolars que l’Escola Pia té a Catalunya. Tot conservant la singularitat de cada escola, cerquem una unitat d’estil que ens caracteritza i unes línies comunes de treball que ens ajuden a avançar i a situar-nos millor davant dels reptes educatius.

El nostre equip

L’Escola Pia Sarrià-Calassanç està formada per persones que lideren els equips de professionals del procés d’ensenyament aprenentatge, d’innovació i de gestió escolar.

equip directiu

Jose Martín

DIrector Gerent

Marcel Massa

Director financer

Gemma Ferrer

Directora pedagògica

Josefina Jou

Coordinadora de Pastoral

Marta Morris

Cap d’estudis d’educació infantil

Xavi Ocaña

Cap d’estudis d’educació primària

Tere Prats

Cap d’estudis d’ESO

Montse Guillem

Cap d’estudis de batxillerat

Sito Camprubí

Cap d’estudis de formació professional
Consell de Direcció (equip directiu ampliat)

Albert Roig

Director de la secció esportiva i activitats extraescolars

Pilar Buil

Coordinadora de qualitat, menjador escolar i transport escolar

Patricia de Aza

Secretària d'estudis

Encarna Pueyo

Cap de Recursos Humans

Marta Ferrer

Responsable de Relacions Institucionals
EQUIPS EDUCATIUS
EDUCACIÓ INFANTIL (EI)
Cap d’estudis   Marta Morris marta.morris@sarria.epiaedu.cat 
Secretària d’etapa   Marisa Vilaró marisa.vilaro@sarria.epiaedu.cat
       
CURS GRUP TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
       
P3  A Susana Carcasona susana.carcasona@sarria.epiaedu.cat
B Ainhoa Garcia ainhoa.garcia@sarria.epiaedu.cat
P4  A Laura Campo laura.campo@sarria.epiaedu.cat
B Susana Jiménez susana.jimenez@sarria.epiaedu.cat
C Ester Pineda ester.pineda@sarria.epiaedu.cat
P5  A Mònica Casals monica.casals@sarria.epiaedu.cat
B Aldara González aldara.gonzalez@sarria.epiaedu.cat
C Marian Salido mariaantonia.salido@sarria.epiaedu.cat 
       
    PROFESSORAT  
    Maria José Bellsolà mariajose.bellsola@sarria.epiaedu.cat 
    Anna Vila anna.vila@sarria.epiaedu.cat
    Vanessa Fortúnez vanessa.fortunez@sarria.epiaedu.cat
EDUCACIÓ PRIMÀRIA (EP)
Cap d’estudis   Xavi Ocaña xavier.ocana@sarria.epiaedu.cat
Secretària d’etapa   Carme Fuster carme.fuster@sarria.epiaedu.cat
Projectes internacionals   Mònica Fernández monica.fernandez@sarria.epiaedu.cat
Estades d’estiu   Queralt Pintó queralt.pinto@sarria.epiaedu.cat
       
CURS GRUP TUTOR / TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
PRIMER A Lali Riera mariaeulalia.riera@sarria.epiaedu.cat
B Beatriz del Corral beatriz.delcorral@sarria.epiaedu.cat
C Laura Martínez laura.martinez@sarria.epiaedu.cat
SEGON A Jordà Abrodos jorda.abrodos@sarria.epiaedu.cat
B Àlex Paris alex.paris@sarria.epiaedu.cat
C Meritxell Roca meritxell.roca@sarria.epiaedu.cat
D Anna Ma. Galilea annamaria.galilea@sarria.epiaedu.cat
TERCER A Glòria Celma gloria.celma@sarria.epiaedu.cat
B Cristina Luque cristina.luque@sarria.epiaedu.cat
C Àlex Moya alex.moya@sarria.epiaedu.cat
QUART A Conxita Vives conxita.vives@sarria.epiaedu.cat
B Montserrat Castells montse.castells@sarria.epiaedu.cat
C Cristina Hernández cristina.hernandez@sarria.epiaedu.cat
D Maite Grau maite.grau@sarria.epiaedu.cat
CINQUÈ A David Castellsaguer david.castellsaguer@sarria.epiaedu.cat
B Frederic Bonsoms frederic.bonsoms@sarria.epiaedu.cat
C Marta Planas marta.planas@sarria.epiaedu.cat
D Mar Llorens mar.llorens@sarria.epiaedu.cat
SISÈ A Georgina Aranda georgina.aranda@sarria.epiaedu.cat
B Mª Victòria Moya marivi.moya@sarria.epiaedu.cat
C Marta Llavina marta.llavina@sarria.epiaedu.cat
D Pepa Schmid pepa.schmid@sarria.epiaedu.cat
EDUCACIÓ SECUNDÀRIA OBLIGATÒRIA (ESO)
Cap d’estudis   Tere Prats tere.prats@sarria.epiaedu.cat
Secretària d’etapa   Marta Prats marta.prats@sarria.epiaedu.cat
Projectes internacionals   Mònica Fernández monica.fernandez@sarria.epiaedu.cat
       
CURS GRUP TUTOR / TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
PRIMER A Helena Pàmpols helena.pampols@sarria.epiaedu.cat
B Victòria Matas victoria.matas@sarria.epiaedu.cat
C Francisco Herrera francisco.herrera@sarria.epiaedu.cat
D Carla Vignes carla.vignes@sarria.epiaedu.cat
SEGON A Maria Camprubí maria.camprubi@sarria.epiaedu.cat
B Marta Farrés marta.farres@sarria.epiaedu.cat
C Cristina Altisèn cristina.altisen@sarria.epiaedu.cat
D Montserrat Fontes montserrat.fontes@sarria.epiaedu.cat
TERCER A Jordi Esgleas jordi.esgleas@sarria.epiaedu.cat
B Marta Mallafré marta.mallafre@sarria.epiaedu.cat
C Francesc Oñate francesc.onate@sarria.epiaedu.cat
D Laia Vila laia.vilad@sarria.epiaedu.cat
QUART A Daniel Sánchez daniel.sanchez@sarria.epiaedu.cat
B Conxi Curto conxi.curto@sarria.epiaedu.cat
C Lucía Valentín lucia.valentin@sarria.epiaedu.cat
D Óscar Sanz oscar.sanz@sarria.epiaedu.cat
BATXILLERAT
Cap d’estudis   Montse Guillem montse.guillem@sarria.epiaedu.cat
Secretària d’etapa   Marta Prats marta.prats@sarria.epiaedu.cat
Batxillerat dual i projectes internacionals    Mònica Fernández monica.fernandez@sarria.epiaedu.cat
       
CURS GRUP TUTOR / TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
PRIMER A Carolina Albes carolina.albes@sarria.epiaedu.cat
B Marta Martí marta.martic@sarria.epiaedu.cat
C Marta Tarafa marta.tarafa@sarria.epiaedu.cat
D Clara Soler clara.soler@sarria.epiaedu.cat
SEGON A Cristina Caballero cristina.caballero@sarria.epiaedu.cat
B Imma Ariño imma.arino@sarria.epiaedu.cat
C Anna Rosés anna.roses@sarria.epiaedu.cat
D Helena Meilan helena.meilan@sarria.epiaedu.cat
       
ESO I BATXILLERAT       PROFESSORAT CORREU ELECTRÒNIC
    Arantxa Sainz arantxa.sainz@sarria.epiaedu.cat
    Georgina Berge georgina.berge@sarria.epiaedu.cat
    Mònica Bosom monica.bosom@sarria.epiaedu.cat
    Cinta  Guerrero cinta.guerrero@sarria.epiaedu.cat
    Maite Comellas maite.comellas@sarria.epiaedu.cat
    Josep Casadevall josep.casadevall@sarria.epiaedu.cat
    Dani García dani.garcia@sarria.epiaedu.cat
    Jaume Ferrús jaume.farrus@sarria.epiaedu.cat
    Montse Frias montse.frias@sarria.epiaedu.cat
    Luís Guilera lluis.guilera@sarria.epiaedu.cat
    Ester Griñó ester.grino@sarria.epiaedu.cat
    Ricardo Genovés ricardo.genoves@sarria.epiaedu.cat
    Julià Hinojosa julia.hinojosa@sarria.epiaedu.cat
    Jennifer Antón jennifer.anton@sarria.epiaedu.cat
    Julio Ortega juliocesar.ortega@sarria.epiaedu.cat
    Jordi Vilar jordi.vilar@sarria.epiaedu.cat
    LLuís Cros lluis.cros@sarria.epiaedu.cat
    Milena Bayer milena.bayer@sarria.epiaedu.cat
    Maria Fernanda del Castillo mariafernanda.delcastillo@sarria.epiaedu.cat
    Marisol Sánchez marisol.sanchez@sarria.epiaedu.cat
    Oriol Saladrigas oriol.saladrigas@sarria.epiaedu.cat
    Anna Roig anna.roig@sarria.epiaedu.cat
    Núria Saladrigues nuria.saladrigues@sarria.epiaedu.cat
    Sandra Carbonell sandra.carbonell@sarria.epiaedu.cat
    Sara Tomàs sara.tomas@sarria.epiaedu.cat
CICLES FORMATIUS I ENSENYAMENTS ESPORTIUS
Cap d’estudis   Sito Camprubí sito.camprubi@sarria.epiaedu.cat
Secretària d’etapa (matins)   Bego Herrero bego.herrero@sarria.epiaedu.cat
Secretària d’etapa (tardes)   Edna Albareda edna.albareda@sarria.epiaedu.cat
Projectes internacionals (Erasmus+)   Ana Villar ana.villar@sarria.epiaedu.cat
Coordinadora GM – CAFEMN Cristina García cristina.garciap@sarria.epiaedu.cat
Coordinadora GS – EASE / AAFE Mònica Huguet monica.huguet@sarria.epiaedu.cat
Coordinadora GS – FITNESS Montse Ascensión montserrat.ascension@sarria.epiaedu.cat
Responsalbe NUTRICIÓ ESPORTIVA Xavier Sánchez brus.sanchez@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – CAFEMN Lluís Salarich practiquescafemn@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – EASE Cristina García practiquestecnics@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – FITNESS Cristina García practiquestecnics@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – AAFE Ana Villar ana.villar@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – NUTRICIÓ ESP. Xavier Sánchez practiquesnutricio@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – CAFEMN Cristina Garcia practiquestecnics@sarria.epiaedu.cat
CICLES FORMATIUS
CURS GRUP TUTOR / TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
CAFEMN A Santi Sellent santi.sellent@sarria.epiaedu.cat
  B Abel Gangolells abel.gangolells@sarria.epiaedu.cat
  C Jaume Sabaté jaume.sabate@sarria.epiaedu.cat
EASE1 PF Patrícia Falcó patricia.falco@sarria.epiaedu.cat
  VG Víctor García victor.garcia@sarria.epiaedu.cat
  SG Sergi Alsina sergi.alsina@sarria.epiaedu.cat
AAFE2 RN Roman Castaño roman.castano@sarria.epiaedu.cat
  MH Mònica Huguet monica.huguet@sarria.epiaedu.cat
CONDIC. FÍSIC 1r A Cristina Garcia cristina.garciap@sarria.epiaedu.cat
AAFE2 XB F. Xavier Baladas xavier.baladas@sarria.espiaedu.cat
NUTRICIÓ 1r A Xavier Sánchez brus.sanchez@sarria.epiaedu.cat
  2n A Xavier Sánchez brus.sanchez@sarria.epiaedu.cat
       
  ÀREA PROFESSORAT CORREU ELECTRÒNIC
  CAFEMN David Boixeda david.boixeda@sarria.epiaedu.cat
    Eli Termes elisabet.termes@sarria.epiaedu.cat
  CAFEMN / AAFE Eric Crosas eric.crosas@sarria.epiaedu.cat
  CAFEMN / AAFE / NUT. Dani Virgili dani.virgili@sarria.epiaedu.cat
    Ana Villar ana.villar@sarria.epiaedu.cat
  EASE / AAFE Ivan Montesinos ivan.montsinos@sarria.epiaedu.cat
    Albert Roig albert.roig@sarria.epiaedu.cat
    Jaume Ferrús jaume.ferrus@sarria.epiaedu.cat
  COND. FÍSIC / FITNESS Cesca García M. francesca.garciam@sarria.espiaedu.cat
    Noemí Martínez noemi.martinez@sarria.epiaedu.cat
    Raul Rubio raul.rubio@sarria.epiaedu.cat
  NUTRICIÓ ESPORTIVA Marcel Ruiz marcel.riuz@sarria.epiaedu.cat
    Rosa Maria Espinosa rosa.maria@sarria.epiaedu.cat
    Roger Vilageliu roger.vilageliu@sarria.epiaedu.cat
    Jose Cano jose.cano@sarria.epiaedu.cat
    Oliver Poveda oliver.poveda@sarria.epiaedu.cat
    Marta Morillo marta.morillo@sarria.epiaedu.cat
    Ariadna Magriñà ariadna.magrina@sarria.epiaedu.cat
    Esther Boada esther.boada@sarria.epiaedu.cat
  EASE / NUTRICIÓ Laia Vila laia.vilad@sarria.epiaedu.cat
    Francesc Oñate francesc.onate@sarria.epiaedu.cat
    Mònica Fernández monica.fernandez@sarria.epiaedu.cat
    Conxi Curto conxi.curto@sarria.epiaedu.cat
    Milena Bayer milena.bayer@sarria.epiaedu.cat
    Dani Sánchez daniel.sanchez@sarria.epiaedu.cat
ENSENYAMENTS ESPORTIUS
CURS   TUTOR / TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
ESPORTS D’HIVERN Cristina Garcia cristina.garciap@sarria.epiaedu.cat
ESPORTS DE MUNTANYA I ESCALADA Eric Crosas eric.crosas@sarria.epiaedu.cat
SALVAMENT I SOCORRISME Sito Camprubí sito.camprubi@sarria.epiaedu.cat
FUTBOL / BÀSQUETBOL Sito Camprubí sito.camprubi@sarria.epiaedu.cat
       
  ÀREA ESPECIALISTES CORREU ELECTRÒNIC
  BLOC COMÚ Francesc Porta francesc.porta@sarria.epiaedu.cat
  BLOC COMÚ David de Luna david.deluna@sarria.epiaedu.cat
  BLOC COMÚ Aroa Sancho aroa.sancho@sarria.epiaedu.cat
  BLOC COMÚ Ricard Buil ricardbuil@icab.cat
  ESQUÍ ALPÍ David Onrubia davidonrubia@hotmail.com
  ESQUÍ ALPÍ Gerard Udina gerardudina@icloud.com
  ESQUÍ ALPÍ Aleix Madrenas  
  SURF DE NEU Marcos Lorenzo marcosqbx@gmail.com
  SURF DE NEU Paula Terra paula@sbarea.com
  EXCURSION. / M.MITJ. Carlos Gella carlos.gella@sarria.epiaedu.cat
  EXCURSION. / M.MITJ. Conrad López ecemconrad@gmail.com
  EXCURSION. / M.MITJ. Xavi “Metal” González ecemxavi@gmail.com
  MUNTANYA MITJNANA Laura Suárez suarez_diazlaura@hotmail.com
  SALVAMENT I SOCORRISME Raul Marco (Creu Roja) raul.marco@creuroja.org
  SALVAMENT I SOCORRISME Francesc Guerrero (FCSS) fcss@salvament.org
  BÀSQUETBOL Joan Cortés (FCB) formacio@basquetcatala.cat
  FUTBOL Vidal Paloma (FCF) vidalpvidal@gmail.com

 

Departament d'orientació escolar (DOE)
Educació Infantil (de P3 a 1r primària) Olga Longarón olga.longaron@sarria.epiaedu.cat
Educació Infantil i primària Logopeda (de P3 a 2n primària) Francesca Torralba francesca.torralba@sarria.epiaedu.cat
Educació Primària (2n a 6è) Eulàlia Castells eulalia.castells@sarria.epiaedu.cat
Educació Secundària Obligatòria (ESO) Carme Serrano carme.serrano@sarria.epiaedu.cat
Batxillerat (Fundació Vidal i Barraquer) Elsa Coll elsa.coll@sarria.epiaedu.cat
Cicles Formatius (Fundació Vidal i Barraquer) Elsa Coll elsa.coll@sarria.epiaedu.cat
Administració i serveis

 

     
Director financer Marcel Massa marcel.massa@sarria.epiaedu,cat
Recepció Cristina Aguilar cristina.aguilar@sarria.epiaedu.cat
Secretaria activitats extraescolars Eduard Gascó eduard.gasco@sarria.epiaedu.cat
Consultes sobre facturació Eduard Gascó eduard.gasco@sarria.epiaedu.cat
Recursos humans i gestió laboral Encarna Pueyo encarna.pueyo@sarria.epiaedu.cat
Administració i comptabilitat Helena Zamarreño helena.zamarreno@sarria.epiaedu.cat
Administració     Pilar Lloret pilar.lloret@sarria.epiaedu.cat
Administració Núria Martí nuria.marti@sarria.epiaedu.cat
Vestuari escolar i llibres de text Vicente León vicente.leon@sarria.epiaedu.cat
Secretaria d’Estudis  Patrícia de Aza patricia.deaza@sarria.epiaedu.cat
Secretaria d’Estudis adjunta Carme Corominas carme.corominas@sarria.epiaedu.cat
Protecció de dades Patrícia de Aza patricia.deaza@sarria.epiaedu.cat
Prevenció de Riscos Laborals Marcel Massa marcel.massa@sarria.epiaedu.cat
Mediateca Anna Lorente anna.lorente@sarria.epiaedu.cat
Informàtica Pepe Martín josejuan.martin@sarria.epiaedu.cat
Infermeria Estany Gelpí estany.gelpi@sarria.epiaedu.cat
Manteniment Ramon Mena joseramon.mena@sarria.epiaedu.cat
Manteniment Ricard  Caballol ricard.caballol@sarria.epiaedu.cat
Manteniment Dani Giménez daniel.gimenez@sarria.epiaedu.cat
Reprografia Alberto Montilla alberto.montilla@sarria.epiaedu.cat
Reprografia Hélène Marcet helena.marcet@sarria.epiaedu.cat

 

Secció esportiva i activitats extraescolars
Director Albert Roig albert.roig@sarria.epiaedu.cat
Coordinador Enric Duarte enric.duarte@sarria.epiaedu.cat
Oficina d’esports Carme Pla carme.pla@sarria.epiaedu.cat
Coordinador Futbol Nico Salas nicolas.salas@sarria.epiaedu.cat
Sala de Fitness Jordi Pla jordi.pla@sarria.epiaedu.cat
Manteniment Maricarmen González maricarmen.gonzalez@sarria.epiaedu.cat
Manteniment Cristina Redondo cristina.redondo@sarria.epiaedu.cat
Socorrista-Professor de Natació Oriol Soriano oriol.soriano@sarria.epiaedu.cat
Socorrista Tardes Oriol Aranda oriol.aranda@sarria.epiaedu.cat
mou-te