El nostre equip

Formem part d’un grup,

l’Escola Pia de Catalunya

Els escolapis de Sarrià som una de les vint institucions escolars que l’Escola Pia té a Catalunya. Tot conservant la singularitat de cada escola, cerquem una unitat d’estil que ens caracteritza i unes línies comunes de treball que ens ajuden a avançar i a situar-nos millor davant dels reptes educatius.

El nostre equip

L’Escola Pia Sarrià-Calassanç està formada per persones que lideren els equips de professionals del procés d’ensenyament aprenentatge, d’innovació i de gestió escolar.

equip directiu

Jose Martín

DIrector Gerent

Marcel Massa

Director financer

Gemma Ferrer

Directora pedagògica

Josefina Jou

Coordinadora de Pastoral

Marta Morris

Cap d’estudis d’educació infantil

Xavi Ocaña

Cap d’estudis d’educació primària

Tere Prats

Cap d’estudis d’ESO

Montse Guillem

Cap d’estudis de batxillerat

Sito Camprubí

Cap d’estudis de formació professional
Consell de Direcció (equip directiu ampliat)

Enric Duarte

Director de la secció esportiva i activitats extraescolars

Pilar Buil

Coordinadora de qualitat, menjador escolar i transport escolar

Patricia de Aza

Secretària d'estudis

Encarna Pueyo

Cap de Recursos Humans

Marta Ferrer

Responsable de Relacions Institucionals
EQUIPS EDUCATIUS
EDUCACIÓ INFANTIL (EI)
Cap d’estudis   Marta Morris marta.morris@sarria.epiaedu.cat 
Secretària d’etapa   Marisa Vilaró marisa.vilaro@sarria.epiaedu.cat
       
       
CURS GRUP TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
       
P3  A Susana Jiménez Medina susana.jimenez@sarria.epiaedu.cat
P3  B Aldara González Gálvez aldara.gonzalez@sarria.epiaedu.cat
P3  C Ainhoa Garcia Garcia ainhoa.garcia@sarria.epiaedu.cat
P4 A Xènia Pascual/Susana Carcasona xenia.pascual@sarria.epiaedu.cat/susana.carcasona@sarria.epiaedu.cat
P4 B Mònica Casals Galobart monica.casals@sarria.epiaedu.cat
P5 A Marian Salido Miranda mariaantonia.salido@sarria.epiaedu.cat 
P5 B Laura Martínez buchaca laura.martinez@sarria.epiaedu.cat
P5 C Ester Pineda León ester.pineda@sarria.epiaedu.cat
       
    PROFESSORAT  
    Maria José Bellsolà mariajose.bellsola@sarria.epiaedu.cat 
    Anna Vila anna.vila@sarria.epiaedu.cat
    Susana Agustín susana.agustin@sarria.epiaedu.cat
    Núria Espuga nuria.espuga@sarria.epiaedu.cat

 

EDUCACIÓ PRIMÀRIA (EP)
Cap d’estudis   Xavi Ocaña xavier.ocana@sarria.epiaedu.cat
Secretària d’etapa   Carme Fuster carme.fuster@sarria.epiaedu.cat
Projectes internacionals   Mònica Fernández monica.fernandez@sarria.epiaedu.cat
Estades d’estiu   Queralt Pintó queralt.pinto@sarria.epiaedu.cat
       
CURS GRUP TUTOR / TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
       
PRIMER A Lali Riera  mariaeulalia.riera@sarria.epiaedu.cat
B Beatriz del Corral  beatriz.delcorral@sarria.epiaedu.cat
C Cristina Hernández cristina.hernandez@sarria.epiaedu.cat
Laura Campo laura.campo@sarria.epiaedu.cat
SEGON A Ana Maria Galilea annamaria.galilea@sarria.epiaedu.cat 
B David Castellsaguer david.castellsaguer@sarria.epiaedu.cat
C Meritxell Roca meritxell.roca@sarria.epiaedu.cat
TERCER A Conxita Vives conxita.vives@sarria.epiaedu.cat
B Marta Planas marta.planas@sarria.epiaedu.cat
C Cristina Luque cristina.luque@sarria.epiaedu.cat
D Glòria Celma gloria.celma@sarria.epiaedu.cat
QUART A Àlex Paris alex.paris@sarria.epiaedu.cat
B Frederic Bonsoms frederic.bonsoms@sarria.epiaedu.cat
C Montse Castells montse.castells@sarria.epiaedu.cat
CINQUÈ A Marta Llavina marta.llavina@sarria.epiaedu.cat
B Àlex Moya alex.moya@sarria.epiaedu.cat
C Mar Llorens mar.llorens@sarria.epiaedu.cat
D Maite Grau maite.grau@sarria.epiaedu.cat
SISÈ A Georgina Aranda georgina.aranda@sarria.epiaedu.cat
B Mª Victòria Moya marivi.moya@sarria.epiaedu.cat
C Pepa Schmid pepa.schmid@sarria.epiaedu.cat
D Jordà Abrodos/Blai Grages jorda.abrodos@sarria.epiaedu.cat / blai.grages@sarria.epiaedu.cat
EDUCACIÓ SECUNDÀRIA OBLIGATÒRIA (ESO)
Cap d’estudis   Tere Prats tere.prats@sarria.epiaedu.cat
Secretària d’etapa   Marta Prats marta.prats@sarria.epiaedu.cat
Projectes internacionals   Mònica Fernández monica.fernandez@sarria.epiaedu.cat
       
CURS GRUP TUTOR / TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
PRIMER A Helena Pàmpols helena.pampols@sarria.epiaedu.cat
B Georgina Berge georgina.berge@sarria.epiaedu.cat
C Cisco Herrera francisco.herrera@sarria.epiaedu.cat
D Carla Vignes carla.vignes@sarria.epiaedu.cat
SEGON A Montserrat Fontes montserrat.fontes@sarria.epiaedu.cat
B Marta Farrés marta.farres@sarria.epiaedu.cat
C Cristina Altisèn cristina.altisen@sarria.epiaedu.cat
D Josep Casadevall josep.casadevall@sarria.epiaedu.cat
TERCER A Daniel Sánchez daniel.sanchez@sarria.epiaedu.cat
B Conxi Curto conxi.curto@sarria.epiaedu.cat
C Lucía Valentín lucia.valentin@sarria.epiaedu.cat
D Óscar Sanz oscar.sanz@sarria.epiaedu.cat
QUART A Jordi Esgleas jordi.esgleas@sarria.epiaedu.cat
B Marta Mallafré marta.mallafre@sarria.epiaedu.cat
C Francesc Oñate francesc.onate@sarria.epiaedu.cat
D Laia Vila laia.vilad@sarria.epiaedu.cat

 

BATXILLERAT
Cap d’estudis   Montse Guillem montse.guillem@sarria.epiaedu.cat
Secretària d’etapa   Marta Prats marta.prats@sarria.epiaedu.cat
Batxillerat dual i projectes internacionals    Mònica Fernández monica.fernandez@sarria.epiaedu.cat
       
CURS GRUP TUTOR / TUTORA CORREU ELECTRÒNIC

PRIMER

A Carolina Albes carolina.albes@sarria.epiaedu.cat
B Marta Martí marta.martic@sarria.epiaedu.cat
C Marta Tarafa marta.tarafa@sarria.epiaedu.cat
D Clara Soler clara.soler@sarria.epiaedu.cat

SEGON

A Cristina Caballero cristina.caballero@sarria.epiaedu.cat
B Imma Ariño imma.arino@sarria.epiaedu.cat
C Anna Rosés anna.roses@sarria.epiaedu.cat
D Helena Meilan helena.meilan@sarria.epiaedu.cat
       
ESO I BATXILLERAT       PROFESSORAT CORREU ELECTRÒNIC
    Arantxa Sainz arantxa.sainz@sarria.epiaedu.cat
    Mònica Bosom monica.bosom@sarria.epiaedu.cat
    Cinta  Guerrero cinta.guerrero@sarria.epiaedu.cat
    Maite Comellas maite.comellas@sarria.epiaedu.cat
    Josep Casadevall josep.casadevall@sarria.epiaedu.cat
    Dani García dani.garcia@sarria.epiaedu.cat
    Jaume Ferrús jaume.farrus@sarria.epiaedu.cat
    Montse Frias montse.frias@sarria.epiaedu.cat
    Luís Guilera lluis.guilera@sarria.epiaedu.cat
    Ester Griñó ester.grino@sarria.epiaedu.cat
    Ricardo Genovés ricardo.genoves@sarria.epiaedu.cat
    Julià Hinojosa julia.hinojosa@sarria.epiaedu.cat
    Jennifer Antón jennifer.anton@sarria.epiaedu.cat
    Jordi Vilar jordi.vilar@sarria.epiaedu.cat
    LLuís Cros lluis.cros@sarria.epiaedu.cat
    Milena Bayer milena.bayer@sarria.epiaedu.cat
    Marisol Sánchez marisol.sanchez@sarria.epiaedu.cat
    Oriol Saladrigas oriol.saladrigas@sarria.epiaedu.cat
    Anna Roig anna.roig@sarria.epiaedu.cat
    Núria Saladrigues nuria.saladrigues@sarria.epiaedu.cat
    Sandra Carbonell sandra.carbonell@sarria.epiaedu.cat
    Sara Tomàs sara.tomas@sarria.epiaedu.cat

 

CICLES FORMATIUS I ENSENYAMENTS ESPORTIUS
Cap d’estudis   Sito Camprubí sito.camprubi@sarria.epiaedu.cat
Secretària d’etapa (matins)   Bego Herrero bego.herrero@sarria.epiaedu.cat
Secretària d’etapa (tardes)   Edna Albareda edna.albareda@sarria.epiaedu.cat
Projectes internacionals (Erasmus+)   Ana Villar ana.villar@sarria.epiaedu.cat
Coordinadora GM – CAFEMN Cristina García cristina.garciap@sarria.epiaedu.cat
Coordinadora GS – EASE / AAFE Mònica Huguet monica.huguet@sarria.epiaedu.cat
Coordinadora GS – FITNESS Montse Ascensión montserrat.ascension@sarria.epiaedu.cat
Coordinador NUTRICIÓ ESPORTIVA Xavier Sánchez brus.sanchez@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – CAFEMN/FITNESS/RÈGIM ESPECIAL Lluís Salarich practiquescafemn@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – EASE Cristina García practiquestecnics@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – SOS Ana Villar ana.villar@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – NUTRICIÓ ESP. Xavier Sánchez practiquesnutricio@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – NUTRICIÓ ESP. Xavier Sánchez practiquesnutricio@sarria.epiaedu.cat
Pràctiques en empresa – FCT – CAFEMN Cristina Garcia practiquestecnics@sarria.epiaedu.cat

 

CICLES FORMATIUS
CURS GRUP TUTOR / TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
CAFEMN A Santi Sellent santi.sellent@sarria.epiaedu.cat
  B Abel Gangolells abel.gangolells@sarria.epiaedu.cat
  C Jaume Sabaté jaume.sabate@sarria.epiaedu.cat
EASE1 PF Patrícia Falcó/Nico Salas patricia.falco@sarria.epiaedu.catnico.salas@sarria.epiaedu.cat
  VG Víctor García victor.garcia@sarria.epiaedu.cat
  CG Cristina Garcia cristina.garciap@sarria.epiaedu.cat
EASE 2 RG Albert Roig albert.roig@sarria.epiaedu.cat
  MH Mònica Huguet monica.huguet@sarria.epiaedu.cat
  XB Xavier Baladas xavier.baladas@sarria.epiaedu.cat
CONDIC. FÍSIC 1r A Roman Castaño roman.castano@sarria.epiaedu.cat
CONDIC. FÍSIC 2nA Albert Roig albert.roig@sarria.espiaedu.cat
NUTRICIÓ 1r A Xavier Sánchez brus.sanchez@sarria.epiaedu.cat
  2n A Xavier Sánchez brus.sanchez@sarria.epiaedu.cat
  ÀREA PROFESSORAT CORREU ELECTRÒNIC
  CAFEMN Pere Lloveras pere.lloveras@sarria.epiaedu.cat
    Eli Termes elisabet.termes@sarria.epiaedu.cat
  CAFEMN / EASE/CF Eric Crosas eric.crosas@sarria.epiaedu.cat
  CAFEMN / EASE / NUT./CF Dani Virgili dani.virgili@sarria.epiaedu.cat
    Ana Villar ana.villar@sarria.epiaedu.cat
  EASE / Ivan Montesinos ivan.montsinos@sarria.epiaedu.cat
  COND. FÍSIC / FITNESS Cesca García M. francesca.garciam@sarria.espiaedu.cat
    Jordi Pla jordi.pla@sarria.epiaedu.cat
  NUTRICIÓ ESPORTIVA Marcel Ruiz marcel.riuz@sarria.epiaedu.cat
    Rosa Maria Espinosa rosa.maria@sarria.epiaedu.cat
    Roger Vilageliu roger.vilageliu@sarria.epiaedu.cat
    Mar Dalmases mar.dalmases@sarria.epiaedu.cat
    Marta Morillo marta.morillo@sarria.epiaedu.cat
    Victor Minguela victor.minguela@sarria.epiaedu.cat
    Esther Boada esther.boada@sarria.epiaedu.cat
  EASE / NUTRICIÓ Laia Vila laia.vilad@sarria.epiaedu.cat
    Francesc Oñate francesc.onate@sarria.epiaedu.cat
    Mònica Fernández monica.fernandez@sarria.epiaedu.cat
    Milena Bayer milena.bayer@sarria.epiaedu.cat
    Dani Sánchez daniel.sanchez@sarria.epiaedu.cat

 

ENSENYAMENTS ESPORTIUS
CURS   TUTOR / TUTORA CORREU ELECTRÒNIC
ESPORTS D’HIVERN Lluís Salarich lluis.salarich@sarria.epiaedu.cat
ESPORTS DE MUNTANYA I ESCALADA Lluís Salarich lluis.salarich@sarria.epiaedu.cat
SALVAMENT I SOCORRISME Lluís Salarich lluis.salarich@sarria.epiaedu.cat
FUTBOL / BÀSQUETBOL Sito Camprubí sito.camprubi@sarria.epiaedu.cat
       
  ÀREA ESPECIALISTES CORREU ELECTRÒNIC
  BLOC COMÚ Francesc Porta francesc.porta@sarria.epiaedu.cat
  BLOC COMÚ Eric Crosas eric.crosas@sarria.epiaedu.cat
  BLOC COMÚ Aroa Sancho aroa.sancho@sarria.epiaedu.cat
  BLOC COMÚ Ricard Buil ricardbuil@icab.cat
  ESQUÍ ALPÍ David Onrubia davidonrubia@hotmail.com
  ESQUÍ ALPÍ Gerard Udina gerardudina@icloud.com
  ESQUÍ ALPÍ Aleix Madrenas  
  SURF DE NEU Marcos Lorenzo marcosqbx@gmail.com
  SURF DE NEU Paula Terra paula@sbarea.com
  EXCURSION. / M.MITJ. Carlos Gella carlos.gella@sarria.epiaedu.cat
  EXCURSION. / M.MITJ. Conrad López ecemconrad@gmail.com
  EXCURSION./M.MITJ. Pere Lloveras pere.lloveras@sarria.epiaedu.cat
  EXCURSION. / M.MITJ. Xavi “Metal” González ecemxavi@gmail.com
  MUNTANYA MITJNANA Laura Suárez suarez_diazlaura@hotmail.com
  SALVAMENT I SOCORRISME Raul Marco (Creu Roja) raul.marco@creuroja.org
  SALVAMENT I SOCORRISME Francesc Guerrero (FCSS) fcss@salvament.org
  BÀSQUETBOL Joan Cortés (FCB) formacio@basquetcatala.cat
  FUTBOL Vidal Paloma (FCF) vidalpvidal@gmail.com

 

Departament d'orientació escolar (DOE)
Educació Infantil (de P3 a 1r primària) Olga Longarón olga.longaron@sarria.epiaedu.cat
Educació Infantil i primària Logopeda (de P3 a 2n primària) Francesca Torralba francesca.torralba@sarria.epiaedu.cat
Educació Primària (2n a 6è) Eulàlia Castells eulalia.castells@sarria.epiaedu.cat
Educació Secundària Obligatòria (ESO) Carme Serrano carme.serrano@sarria.epiaedu.cat
Batxillerat (Fundació Vidal i Barraquer) Elsa Coll elsa.coll@sarria.epiaedu.cat
Cicles Formatius (Fundació Vidal i Barraquer) Elsa Coll elsa.coll@sarria.epiaedu.cat
Administració i serveis

 

Director financer Marcel Massa marcel.massa@sarria.epiaedu,cat
Recepció Cristina Aguilar cristina.aguilar@sarria.epiaedu.cat
Secretaria activitats extraescolars Eduard Gascó eduard.gasco@sarria.epiaedu.cat
Consultes sobre facturació Eduard Gascó eduard.gasco@sarria.epiaedu.cat
Recursos humans i gestió laboral Encarna Pueyo encarna.pueyo@sarria.epiaedu.cat
Coordinadora de qualitat, menjador escolar i transport escolar Pilar Buil pilar.buil@sarria.epiaedu.cat
Administració i comptabilitat Helena Zamarreño helena.zamarreno@sarria.epiaedu.cat
Relacions Institucionals Marta Ferrer marta.ferrerc@sarria.epiaedu.cat 
Administració Núria Martí nuria.marti@sarria.epiaedu.cat
Vestuari escolar i llibres de text Vicente León vicente.leon@sarria.epiaedu.cat
Secretaria d’Estudis  Patrícia de Aza patricia.deaza@sarria.epiaedu.cat
Secretaria d’Estudis adjunta Carme Corominas carme.corominas@sarria.epiaedu.cat
Protecció de dades Patrícia de Aza patricia.deaza@sarria.epiaedu.cat
Prevenció de Riscos Laborals Marcel Massa marcel.massa@sarria.epiaedu.cat
Mediateca Anna Lorente anna.lorente@sarria.epiaedu.cat
Informàtica Pepe Martín josejuan.martin@sarria.epiaedu.cat
Infermeria Estany Gelpí estany.gelpi@sarria.epiaedu.cat
Manteniment Ramon Mena joseramon.mena@sarria.epiaedu.cat
Manteniment Ricard  Caballol ricard.caballol@sarria.epiaedu.cat
Manteniment Dani Giménez daniel.gimenez@sarria.epiaedu.cat
Reprografia Alberto Montilla alberto.montilla@sarria.epiaedu.cat
Reprografia Hélène Marcet helena.marcet@sarria.epiaedu.cat
Secció esportiva i activitats extraescolars
Director Enric Duarte enric.duarte@sarria.epiaedu.cat
Secretaria activitats extraescolars Eduard Gascó eduard.gasco@sarria.epiaedu.cat
Oficina d’esports (poliesportiu) Carme Pla carme.pla@sarria.epiaedu.cat
Coordinador Futbol Nico Salas nicolas.salas@sarria.epiaedu.cat
Sala de Fitness Jordi Pla jordi.pla@sarria.epiaedu.cat
Manteniment Maria Carmen González maricarmen.gonzalez@sarria.epiaedu.cat
Manteniment Cristina Redondo cristina.redondo@sarria.epiaedu.cat
Socorrista-Professor de Natació Oriol Soriano oriol.soriano@sarria.epiaedu.cat
Socorrista Tardes Oriol Aranda oriol.aranda@sarria.epiaedu.cat
mou-te
Coordinadores Inés Amat moutesarria@sarria.epiaedu.cat
  Anna Sancho moutesarria@sarria.epiaedu.cat